'
Temat dniaŻYCZENIA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY Bezpieczeństwo publiczneŻYCZENIA DLA CZYTELNIKÓW Województwo MałopolskieŻYCZENIA OD WŁADZ MAŁOPOLSKi
Powiat BocheńskiŻYCZENIA OD WŁADZ POWIATU

Dziewin ma swój escape room!Drukuj

Dziewin ma swój escape room!

Rack your brains” czyli „Rusz głową” to tytuł projektu realizowanego od września w Szkole Podstawowej w Dziewinie w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.


Szkoła w Dziewinie już po raz piąty zdobyła grant finansowy w wysokości 10 tysięcy złotych z programu English Teaching. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Ambasador Programu ET- pani Edyta Piwowarczyk, która swoją pasją do zagadek i języka angielskiego postanowiła zarazić swoich uczniów. Jednym z głównych działań projektowych było otwarcie profesjonalnego pokoju ucieczki czyli tzw. escape roomu w jednym z pomieszczeń biblioteki szkolnej. Wielkie otwarcie pokoju zagadek nastąpiło w sobotę 19 stycznia, w trakcie ferii zimowych. Pokój został profesjonalnie zaprojektowany i wyposażony- dzięki współpracy z krakowską firmą Kreoland zajmującą się na co dzień urządzaniem takich pomieszczeń, gracze mogą poczuć się jak w jednym z krakowskich pokojów ucieczki...!


Na wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił, rozruszać szare komórki lub po prostu świetnie się bawić czeka wiele różnorodnych i zaskakujących zagadek, kilka kłódek i walizek do otwarcia i przede wszystkim: misja do wykonania. Nadrzędnym celem uczestników: Sherloka Holmesa i jego pomocników jest rozbrojenie sejfu i przekazanie policji ukrytych tam akt rosyjskich szpiegów, którzy planują zamach na Królową brytyjską.

Uczniowie, którym udało się wydostać z pokoju są zachwyceni atmosferą pokoju, poziomem i różnorodnością zagadek oraz specyfiką gry. Oto kilka komentarzy uczestników gry: "Serdecznie polecamy dziewiński escape room. Czas spędzony tutaj wspominamy jako wyjątkowo ciekawy i świetnie wykorzystany. Każda zagadka jest dobrze przemyślana”, " Escape room jest bardzo ciekawy i pomysłowy, znacząco podnosi poziom adrenaliny", "Świetna zabawa z przyjaciółmii".

Pokój zagadek jest dostępny dla wszystkich chętnych uczniów od klasy V do VIII. W przyszłości szkoła zamierza udostępnić pokój wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Dziewina, rodzicom, uczniom szkół ościennych oraz swoim absolwentom.
Wszystkich zainteresowanych escape roomem i dalszymi działaniami projektowymi zapraszamy na funpage projektu na fb: Rack your brains oraz stronę szkoły zspdziewin.szkolnastrona.pl


(info/foto_zsp_dziewin/EP)

Zdjęcia

  • kdka_t1.jpg
  • obrazy_t1.jpg
  • pokj_t1.jpg
  • walizka_t1.jpg
  • drzwi_t1.jpg

Komentarze

#1 | Stefan Batory dnia 28 styczeń 2019 08:29
Wow! Wygląda prawilnie!
#2 | Entuzjasta dnia 29 styczeń 2019 20:32
Super. Brawo dla Pani koordynatorki za fantastyczny pomysl! Zycze powodzenia i oby wiecej takich inicjatyw.

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.