'
Temat dniaPodzielmy się dobrem na święta! Gmina Drwinia35 - LECIE KLUBU KRWIODAWCÓW W DRWINI Powiat BocheńskiRusza budowa I etapu łącznika autostradowego
SportMikołajkowy Turniej Strzelecki

Krwiodawcy pielgrzymowali do KalwariiDrukuj

Krwiodawcy pielgrzymowali do Kalwarii

W dniu 20 lipca br. członkowie i sympatycy Gminnego Klubu Krwiodawców PCK w Drwini uczestniczyli w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi i Szpiku kostnego u stóp Matki Bożej w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. To szczególne spotkanie - w setną rocznice istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża.


Prawie 400 osób z całej Polski spotkało się, aby modlić się w intencji zdrowia i pomyślności dla honorowych dawców krwi i szpiku kostnego. Była to okazja do spotkania i możliwość oddania krwi.

Dla członków Gminnego Klubu HDK w Drwini była to szczególna okazja do podziękowania za 35 lat działalności Klubu. Z tej też okazji w darze ołtarza złożyli symboliczną szklaną kropelkę krwi oraz kwiaty. Była to najliczniejsza reprezentacja z pośród przybyłych pątników.


Pielgrzymka rozpoczęła się Drogą Krzyżowa na stacjach umieszczony w krużgankach klasztoru po czym ks. Janusz Ryba wraz z ks. ppor SG Robertem Młynarczykiem sprawowali mszę świętą w intencji krwiodawców. W homilii ks. Ryba podkreślił m.in.: Przychodzicie do Maryi dziękować za łaski i prosić o dary. Każdy z was dziękuje Bogu za życie. Jesteście darem dla innych ludzi, świadectwem miłości i miłosierdzia darem aby inni mogli żyć [...] Ojciec Maksymilian Maria Kolbe jest patronem krwiodawców, ofiarował swoje życie, wy kontynuujecie to ważne dzieło [...] Kropla krwi jest darem życia i starajcie to przesłanie młodym pokoleniom aby mogli kontynuować to dzieło. Starajmy utrzymać życie, które dał nam Pan".

Przed błogosławieństwem odczytany został Akt Zawierzenia Krwiodawców Matce Bożej Kalwaryjskiej.


(Foto_archiwum_PCK_ Małopolska/opracowanie_L.Machaj)

Zdjęcia

  • pielgrzymka_pck_1_t1.jpg
  • pielgrzymka_pck_2_t1.jpg
  • pielgrzymka_pck_3_t1.jpg
  • pielgrzymka_pck_4_t1.jpg
  • pielgrzymka_pck_5_t1.jpg
  • pielgrzymka_pck_6_t1.jpg
  • pielgrzymka_pck_7_t1.jpg
  • pielgrzymka_pck_8_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.