'
Temat dniaKONCERT NOWOROCZNY W GROBLI Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa w Dziewinie 26 styczna Turystyka i RekreacjaFERIE Z GMINNYM CENTRUM KULTURY I PROMICJI W DRWINI
Powiat BocheńskiDziś promocja albumu z 12. Festiwalu Piosenki - Integracja malowana dźwiękiem

KONCERT NOWOROCZNY W GROBLI

Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji Drwini z siedzibą w Grobli serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy na Koncert Noworoczny, Który odbędzie się w dniu 26 stycznia (niedziela) 2020 roku, o godzinie 17:00 w budynku GCKiP w Grobli.

czytaj więcej...

Bądź dobry jak chleb

W niedzielę 19 stycznia zapraszamy na koncert charytatywny „Bądź dobry jak chleb”, podczas którego będą zbierane środki na rzecz Amelki – mieszkanki Borku.

Tarnowskie spotkanie opłatkowe ludowców

Już blisko trzydzieści lat w dniu 6 stycznia organizowane jest w Tarnowie spotkanie noworoczne ludowców. Opłatek jest okazją do wspólnego spotkania w świątecznym okresie, składania życzeń, ale także podsumowania minionego roku.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

FERIE Z GMINNYM CENTRUM KULTURY I PROMICJI W DRWINI

Zachęcamy wszystkie dzieci od 6 do 15 lat do spędzenia ferii z GCKiP w Drwini.

czytaj więcej...

Zmiana rozkładu jazdy pociągów od 15 grudnia

W niedzielę, 15 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Wprowadzane zmiany wynikają nie tylko z prowadzonych robót torowych, ale również z modyfikacji oferty przewozowej na kolejny rok przez przewoźników i organizatorów przewozów.

Małopolska MTB Film Festiwal

To już czwarta edycja festiwalu filmów rowerowych MTB – Małopolska MTB FILM FESTIVAL. Celem Festiwalu jest przegląd i promocja polskich i zagranicznych filmów rowerowych o tematyce MTB. Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Dziś promocja albumu z 12. Festiwalu Piosenki - Integracja malowana dźwiękiem

Dziś w bocheńskim kinie odbędzie się promocja albumu z 12. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. To fotograficzna i filmowa dokumentacja przedsięwzięcia, które chyba już na stałe wpisało się w artystyczny pejzaż Bochni. Promocja albumu odbędzie się 23 stycznia (czwartek) o godz. 17.30 w sali Kina Regis w Bochni.

czytaj więcej...

Julka i Nikodem dzieci urodzone w bocheńskim szpitalu

Wicestarosta Ryszard Drożdżak odwiedził bocheński szpital, a powodem było spotkanie z rodzicami pierwszego dziecko urodzonego w powiecie bocheńskim w 2020 roku.

Konwent Dyrektorów PCPR województwa Małopolskiego

Elżbieta Paczyńska zastępcą przewodniczącego Konwentu Dyrektorów PCPR Województwa Małopolskiego. Podczas ostatniego posiedzenia Konwentu Dyrektorów Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie Województwa Małopolskiego wybrano nowe prezydium.Przewodniczącą Konwentu w nowej kadencji będzie Romana Gajdek – Dyrektor PCPR w Gorlicach a zastępcą przewodniczącej Elżbieta Paczyńska – Dyrektor PCPR w Bochni.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Akcja krwiodawstwa w Dziewinie 26 styczna

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu 26 stycznia 2020 roku, przy Ośrodku Zdrowia w Dziewinie z udziałem ambulansu.

PROMOCJA KRWIODAWSTWA!

czytaj więcej...

KOMUNIKAT - ALARM!

Od jutra w całej Polsce będzie obowiązywał 1. stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP. Wprowadzenie alarmu ma wzmóc gotowość wszelkich służb w związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau.

Zaskakujące wyniki kontroli liczników na bocheńskich drogach

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązują nowe zasady kontroli drogowych. Zgodnie z nowelizacją prawa o ruchu drogowym policjanci mają obowiązek sprawdzać i spisywać stan licznika, a odczytane wskazania drogomierza porównać z danymi wprowadzonymi do systemu przez diagnostów wykonujących okresowe badania techniczne.

VIII Turniej im. Franciszka Gorczycy

W dniu 8 lutego rozegrana zostanie VIII edycja Turnieju im. Franciszka Gorczycy. Organizatorem turnieju jest klub sportowy Błękitni Krzeczów.

czytaj więcej...

Nabór wniosków w zakresie realizacji zadań sportowych

Wójt Gminy Drwinia informuję o możliwości składania wniosków o wsparcie finansowe w formie dotacji na realizację zadania w zakresie rozwoju sportu na terenie gminy Drwinia.

Puchar Świata w skokach narciarskich 2020 w Zakopanem

Wkrótce pod Wielką Krokwią wielkie emocje. W weekend 24-26 stycznia 2020 w stolicy Tatr obędzie się Puchar Świata w skokach narciarskich.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

W nowym żłobku w Drwini niedługo pojawią się dzieci

„Centrum opieki nad małymi dziećmi\" jest już gotowe. Nowy, dwupoziomowy budynek powstał przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w miejscowości Drwinia.

czytaj więcej...

Noworoczne spotkanie opłatkowe UTW w Drwini

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Gminy Drwinia ma zaszczyt zaprosić wszystkich Członków i Sympatyków do udziału w Noworocznym spotkaniu opłatkowym.

ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH W 2020 ROKU

Urząd Gminy w Drwini informuje o nowych zasadach odbioru odpadów komunalnych na terenie gminy Drwinia w roku 2020.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Nie można zapominać o tym, co udało się zrobić samorządom

Nie można zapominać o tym, co udało się zrobić samorządom - wywiad z Ludwikiem Węgrzynem. Samorządy stoją przed wieloma wyzwaniami. - W hierarchii problemów społecznych zdrowie i oświata są niewątpliwie na pierwszych miejscach – mówi Ludwik Węgrzyn. Jak można pokonać problemy? I co zaliczyć można do dużych sukcesów samorządu?

czytaj więcej...

Nowe parkingi w Kłaju, Proszowicach i Dąbrowie

Budowa parkingów typu Park&Ride w Kłaju i Dąbrowie oraz budowa parkingu typu Park&Ride i Bike&Ride w Proszowicach to kolejne projekty, które pozwolą usprawnić komunikację i ograniczyć emisję zanieczyszczeń powietrza w Małopolsce. Umowę na realizację inwestycji przekazali wicemarszałek Łukasz Smółka i wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Dyskotekowe szaleństwo w teatrze

Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie na przywitanie Nowego Roku zaserwuje prawdziwe dyskotekowe szaleństwo! A wszystko w związku z hucznym przedpremierowym pokazem nowego spektaklu \"Born by Boney M.\".

Spotkanie ze stowarzyszeniem sołtysów

Starosta Bocheński Adam Korta oraz Wicestarosta Ryszard Drożdżak spotkali się z nowym zarządem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej. Organizacja skupia ponad 150 osób, które są obecnymi lub byłymi sołtysami i aktywnie działają na rzesz swoich sołectw.

czytaj więcej...

Janów Podlaski wyprzedaje cenne konie

– Odbieram to jako krzyk rozpaczy. W stadninie obowiązywał program hodowlany, który został przerwany, i teraz chaotycznie rzuca się wszystko, co można, żeby przeżyć, nie zważając na zubożenie hodowli – mówi Marek Trela, były wieloletni prezes stadniny w Janowie Podlaskim i wiceprzewodniczący Światowej Federacji Konia Arabskiego.

Nowy rząd, stare problemy

Ogłoszony w piątek skład rządu niekoniecznie jest dobrą informacją dla środowiska samorządowego. W kluczowych dla funkcjonowania gmin i powiatów ministerstwach nie zaszły istotne zmiany, co wyraźnie sugeruje kontynuację dotychczasowej polityki. Polityki prowadzącej jednostki samorządu terytorialnego na skraj wydolności finansowej, a czasami nawet jeszcze dalej...

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.